6 wskazówek dotyczących odkurzania podłóg

Istnieje kilka pomocnych i łatwych rozwiązań do czyszczenia, które chronią Twój dom przed kurzem, zarazkami i mikroskopijnymi roztoczami. Podczas gdy dezynfekcja blatów i sprzątanie bałaganu pomaga, dzisiaj skupimy się na tym, jak utrzymać podłogę w czystości za pomocą odkurzacza.

Odkurzacz jest jednym z najcenniejszych narzędzi, jakie właściciel domu może posiadać, aby utrzymać podłogę w czystości. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów odkurzaczy, wszystkie z własnym zestawem zalet i wad. Jeśli więc potrzebujesz odkurzacza, powinieneś przeprowadzić odpowiednie badania i rozpocząć czyszczenie.

Jednak ze względu na ten artykuł założymy, że masz już odkurzacz i przejdziemy od razu do wskazówek, jak korzystać z niego jak profesjonalista.

1. Nie utrudniaj

Pierwsze wskazówki dotyczące odkurzania są prawdopodobnie najbardziej oczywiste — nie utrudniaj go, niż powinien. Zdziwiłbyś się, jak wiele osób przypadkowo tworzy dodatkowy bałagan, który utrudnia odkurzanie, niż powinno być.

Na przykład, jeśli pozwolisz na buty w swoim domu, jest bardziej prawdopodobne, że będziesz śledzić brud, liście i inne elementy zewnętrzne w domu. Utrudni to odkurzanie. Oczywistym rozwiązaniem jest kazać każdemu zdjąć buty, kiedy po raz pierwszy wejdą do domu. Będzie on zawierał potencjalne zanieczyszczenia w jednym miejscu, zamiast być śledzonym w całym domu. Jeśli nie chcesz egzekwować zasady braku butów, być może możesz umieścić maty wokół punktów wejścia do domu. Dzięki temu Twoi znajomi i rodzina będą mieli miejsce, w którym można wytrzeć buty.

2. Raz to za mało

Aby naprawdę zebrać kurz i włosy z podłogi, zwykle lepiej jest odkurzać kilka razy w tym samym miejscu. Ponadto rozsądnie byłoby przejść przez obszary z wielu kierunków, ponieważ pomoże to skuteczniej usuwać brud i gruz.

Jest to szczególnie ważne przy problematycznej sierści zwierząt domowych. Zapytaj właściciela zwierzaka, a powie Ci, jak trudno może być całkowicie usunąć wszystkie włosy z dywanu i mebli. W ekstremalnych sytuacjach może być konieczne przebiegnięcie terenu do 10 razy.

Ale nawet jeśli nie masz żadnych zwierząt domowych, rozsądnie jest wielokrotnie przechodzić po dywanie z różnych kierunków. Osobiście tworzę krzyżyk podczas odkurzania dywanów w moim domu.

3. Utwórz harmonogram

Kolejną ważną wskazówką dotyczącą sprzątania podczas odkurzania domu jest ustalenie harmonogramu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz określony dzień tygodnia, czy miesiąca, przestrzeganie regularnego harmonogramu i trzymanie się tej rutyny pomoże zapewnić, że Twoje podłogi będą zawsze czyste.

W większości domów wystarczy odkurzanie raz na tydzień lub dwa. Jednak obszary domu o dużym natężeniu ruchu mogą wymagać dodatkowej uwagi. Jeśli masz zwierzęta domowe, które rzucają, prawdopodobnie powinieneś odkurzać częściej niż raz w tygodniu. A może jesteś jak ja i para dzieciaków, które na ślepo rozrzucają okruchy po domu. Staram się odkurzać podłogi w każdy weekend, zwłaszcza w miejscach, w których się bawią.

4. Zmień torbę/opróżnij kanister

Oto kolejna oczywista wskazówka dotycząca odkurzania — regularnie wymieniaj worek i/lub opróżniaj pojemnik. Będziesz mieć trudności z efektywnym odkurzaniem podłóg, gdy worek lub kanister są już pełne. Niezależnie od tego, czy masz odkurzacz workowy, czy bezworkowy, dobrze jest mieć oko na to, jaka jest pełna.

Odkurzacze bezworkowe

Jeśli masz odkurzacz bezworkowy, powinieneś być w stanie zobaczyć, jak pełny jest pojemnik. Chociaż nie jest konieczne opróżnianie go przed odkurzaniem, chyba że jest całkowicie pełny, nadal zalecamy to zrobić. Rozpoczęcie od pustego kanistra sprawi, że Twoje wysiłki związane z czyszczeniem będą bardziej skuteczne i skuteczne.

Odkurzacze w workach

W przypadku większości odkurzaczy worek należy zmienić lub opróżnić, gdy jest wypełniony w około trzech czwartych. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, wąż może się zatkać lub inne części urządzenia mogą nie działać tak wydajnie, jak powinny. Kiedy tak się dzieje, Twój odkurzacz nie ma niezbędnego ssania, aby wyczyścić tak, jak tego potrzebujesz.

Bez względu na to, jaki rodzaj odkurzacza posiadasz, zawsze mądrze jest mieć oko na to, jak pełna jest torba lub kanister. Jeśli stanie się zbyt pełny, nie będziesz w stanie wyczyścić podłóg, a w niektórych przypadkach możesz narobić jeszcze większego bałaganu, ponieważ brud nie jest w stanie dostać się do odkurzacza, tak jak powinien.

5. Przysmak punktowy

13 wskazówek dotyczących odkurzania podłógOdkurzacze nie usuwają plam. Jeśli rozlejesz coś na dywan, powinieneś natychmiast go potraktować, aby zminimalizować prawdopodobieństwo długotrwałej plamy. Jeśli zauważysz plamy na dywanie podczas odkurzania, dobrym pomysłem jest potraktowanie ich środkiem do czyszczenia miejscowego przed zakończeniem odkurzania. Dzięki temu Twój dywan będzie w lepszym stanie i poprawi się wyniki Twoich wysiłków odkurzania.

Dodatkowo, jeśli zauważysz plamy, nowe lub stare, powinieneś rozważyć użycie odkurzacza parowego, aby usunąć niektóre z tych plam. Leczenie punktowe to najlepszy ruch, ale wykorzystanie pary w tych samych miejscach to tylko kolejne narzędzie, które pomoże utrzymać dywany w czystości i dobrze wygląda.

6. Usuń małe przedmioty z podłogi

Nie jestem pewien, czy to w ogóle końcówka do odkurzania, czy po prostu zdrowy rozsądek… Ale mimo oczywistości tej wskazówki, nadal czuję się zobligowany do dodania jej do listy na wypadek, gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości.

Zanim zaczniesz odkurzać podłogi, upewnij się, że zebrałeś cały bałagan i usuń małe przedmioty z podłogi. Ułatwi to nie tylko czyszczenie podłóg, ale także zapobiegnie utknięciu tych mniejszych przedmiotów w próżni. Jeśli utkną, możesz zrujnować próżnię lub złamać wewnętrzną część. Doprowadzi to nie tylko do większych problemów, ale także uniemożliwi rzeczywiste usunięcie całego brudu i kurzu.

Po więcej informacji idź na stronę https://www.ostrowmaz24.pl/art/37020/jak-wybrac-odkurzacz-bezprzewodowy-i-dlaczego-model-dyson-v11-absolute-jest-najlepszy

Dodaj komentarz